Pursaklar Altınova’da 264 m² Dükkan İcradan Satılık

435 ZİYARETÇİ
  • EKLENME TARİHİ: 8 Nisan 2022 01:47
  • İLAN TÜRÜ: Alış

T.C.
ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2022/119 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri :

Ankara İl, Pursaklar İlçe, 650 Ada, 2 Parsel, ALTINOVA Mahalle, Zemin Kat, 17 B.B. Nolu Depolu Dükkan. Zemin katta yasal net kullanım alanı 193m², bodrum katta yasal net kullanım alanı 71m² olmak üzere 2 katta toplam net kullanım alanı 264m² dir. Depo hacmine zemin kattaki iniş kapağından ulaşılmaktadır. Deponun penceresi yoktur. Mahallinde zemin katın alan ve form olarak projesine uygun olduğu tespit edilmiştir. Ancak zemin kattan bodrum kata ulaşımın sağlanacağı depo iniş kapak yerinde tabliyede açıklık bulunmaması, bodrum kata başka erişim imkanı olmaması nedeni ile depo hacmi görülememiştir. Dükkan zemin katta yaklaşık 7,50 mt genişliğinde camekanlı aluminyum doğrama vitrini ile Mevlana-3 Caddesi’ne cephelidir. Zemin kat tek hacim dükkan ve 1 adet wc mahallinden oluşmaktadır. WC hacminin etrafının çevrildiği, armatür ve vitrifiyelerin bulunmadığı görülmüştür. Dükkan zemin kat döşemesi şap, duvarları ve tavanları alçı sıva üzeri astar boyalıdır. Radyatörleri ve kombi cihazı yoktur. Dükkan boş olup eksik imalatlarını tamamlanması gerekmektedir.
Adresi Altınova Mahallesi, Mevlana-3 Caddesi, No:34/D Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü 1.167 m².
Arsa Payı 180/1167
İmar Durumu Var. Ayrıntısı dosyada.
Kıymeti 400.000,00 TL.
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibi olup İmar Revizyonu için imar uygulamasına alınmıştır.
1. Satış Günü 09/06/2022 günü 11:25 – 11:30 arası
2. Satış Günü 06/07/2022 günü 11:25 – 11:30 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu – Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/119 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.