Pursaklar Şehir Araştırmaları Kütüphanesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,170 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 09:00 - 17:00
QR KODU

FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
1+6 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Merkez Mahallesi Emek Caddesi No:4 Pursaklar/Ankara

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Pursaklar Şehir Araştırmaları Kütüphanesi

Şehir Araştırmaları Kütüphanesi lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri, akademik personel, şehir yöneticileri, gazeteciler, araştırmacı-yazarlar ve şehir üzerine araştırma yapmak isteyen tüm kullanıcılarımıza faydalanma imkânı sunarak hizmet vermektedir.

Gerekçe ve Maksat

Gerekçemiz, şehirciliğimizin nazariye, planlama, mimari ve sosyo-kültürel bakımdan yeterince gelişmemiş olması, ülkemizde bu alanda müstakil bir ihtisas kütüphanesinin bulunmaması ve mimarlık fakültesi kütüphanelerinin ise sadece akademik ve teknik eserler ile ihtisas sahiplerine hizmet vermesidir.

Maksadımız ise, şehirlerimizin başta mimari olmak üzere coğrafi, tarihi, harsi (kültürel) ve diğer ortak değerlerini ortaya çıkarmak, korumak, gelecek nesillere aktarmak, toplumsal bilincin oluşmasına katkı vermek, bilgiye erişimi kolaylaştırmak ve şehirlerimizin gelişiminde bu değerlerin göz önünde bulundurulmasını sağlamaktır.

“Pursaklar Belediyesi Şehir Araştırmaları Kütüphanesi” yukarıdaki maksada uygun olarak hizmet vermek üzere 2013 yılında Tebessüm Konağı içinde yaklaşık 160 m2’lik bir alanda kurulmuştur. Kurumumuz, uluslararası düzeyde kabul görmüş kütüphanecilik standartlarına uygun bir ihtisas kütüphanesidir ve Türkiye ölçeğinde alanında ilk ve tektir. İsmi, oluşturulmak istenen koleksiyon politikasına uygun olarak verilmiştir.

Kütüphanemiz; yayınevleri, sahaflar, mimarlık fakültesi kütüphaneleri ve Milli Kütüphane Başkanlığı ile sürekli iletişim içinde olup piyasaya yeni çıkan kitapları düzenli bir şekilde takip etmekte ve araştırmacılarımıza kazandırmak için büyük bir gayret sarf etmektedir. Kütüphanemiz yukarıda sınırlarını çizdiğimiz alanda kaliteli ve özgün telif eserler neşretmek maksadıyla (ki buna büyük bir ihtiyaç olduğunu düşünmekteyiz) yayın hayatına hazırlanmaktadır.

Şehir Araştırmaları Kütüphanesinden kimler faydalanabilir?

Üniversite öğrencileri, akademik personel, şehir yöneticileri, gazeteciler, araştırmacı-yazarlar ve şehir ile ilgili araştırma yapmak isteyen tüm halkımız faydalanabilir.

Kullanıcı kütüphaneden ödünç kitap alabilir mi?

Kütüphanede ödünç verme sistemi yoktur. Kullanıcı bilgi kaynaklarını kütüphane içerisinde kullanmalıdır.

Kütüphane çalışma saatleri nedir?

Hafta içi 08:00-17:00 mesai saatleri arasında açıktır. Hafta sonu ve resmi tatillerde kütüphane kapalıdır.

Kütüphaneye üyelik gerektiriyor mu?

Üye olmanız gerektirmez. Kütüphanede araştırma yapmak için Araştırma Formunu doldurmanız yeterlidir.

Kullanıcı kütüphanede bulunmayan kaynakların satın alınmasını talep edebilir mi?

Koleksiyon seçim politikasına uygun olduğu sürece web sitemizin Araştırma kısmındaki formlar bölümünden (kaynak talep formunu) doldurarak iletişim adresimizde bulunan mail adresine göndermesi yeterlidir.

Kütüphane kroki planı nedir?

Pursaklar Belediyesi Başkanlık Konağı içerisinde Giriş Katın altındaki katta bulunmaktadır.

Kullanıcı kütüphane dışından istediği kaynağa ulaşabilir mi?

Kütüphane web sitesinde bulunan çevrimiçi kataloğuna Katalog Tarama kısmından ulaşabilir. Online katalogtan tarama yapıp istediğiniz bilgi kaynağının varlığını tespit edebilirsiniz.

ÜRÜN / HİZMET

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.